הכשרה מורחבת - מים עמוקים (או: בעובי הקורה)

* העמוד נכתב בלשון נקבה, אך כמובן, מיועד (ומיוחד!) לשני המינים כאחד/ת!

ההכשרה המורחבת מיועדת להעמקה ביכולת להביא חמלה ו"להחזיק" מרחב מאפשר לעבודה בקבוצות וביחידים. אנו מקוות שהרחבה זו תעזור לנו לקחת אחריות על גורלנו וגורל האישיות שלנו, לקבל על עצמנו את הטיפול בפרטים העמוקים והסבוכים ביותר של הנפש שלנו. מתוך ההבנה ששינוי אמיתי מתחיל מבפנים, ננסה להכנס בעובי הקורה של הסיפור הזה שנקרא “אני”, לגלות את ה-“אני”יים הקטנים שמתגוררים בתוכנו, להבחין ביניהם וללמוד לשים לב מתי מי מהם מתעורר בתוכינו. העבודה עם פרטים וקבוצות במרחב דורשת ערוץ תקשורת והוויה צלול, לכן עלינו ללמוד לא רק לשים לב ל"אני"יים הקטנים והשפעותיהם עלינו, אלא גם להיות במצב בו אנחנו חופשיות מהשפעותיהם כאשר אנו עובדות עם אחרים.

המסר של קרול

כשנתיב רוחני מהדהד עמוק בתוכינו, לעתים מתעוררת בנו תהיה "האם אני מרגיש/ה קריאה לשתף דרך זו?". חקר התשובה לשאלה זו יכול להוביל אותנו להעמקה של התובנות האישיות שלנו ושל התרגול שלנו, ואולי אפילו לתפנית בדרך של חיינו.

כגישה משולבת לטרנספורמציה של הפוטנציאל האנושי, הדרך הרביעית (The Forth Way) דורשת מחקר ארוך וממושמע על ידי אלה שנקראים/ות לשמש ככלי להעברת הידע הזה, על ידי שיתופו בדרכים שונות עם אנשים שהם נפגשים/ות ועובדים/ות איתם. עלינו לפתח כל הזמן את הפוטנציאל של כל אחד מהמרכזים שלנו — האינטלקטואלי, הרגשי והפיזי – תוך כדי שיתוף, התבוננות והשפעה על חברותינו וחברינו לדרך, ועל הצירופים הייחודיים של העוצמות והאתגרים שבהם הם/ן עומדים/ות. העבודה עם ובשביל אחרים, כמו העבודה על עצמנו, יכולה להוביל לנוכחות הדרושה לשיתוף הרעיונות והתרגול של הדרך הרביעית עם חמלה.

מטרתה של ההכשרה המרחיבה את ריטריט התנועות הראשי, היא להתחיל או להמשיך את המחקר האישי והמשותף הזה. היא דורשת התחייבות לחיסיון ומוכנות לגשש אחרי, ובהמשך להרחיב, את הגבולות של העבודה האישית שלך עם הקונספטים של הדרך הרביעית, אוריינות רגשית, ותרגילים פיזיים להגברת תשומת הלב והנוכחות. התקווה שלי היא שזה יוביל להתהוות קבוצה המורכבת מיחידים/ות שיעבדו איתי, במשך השנים הבאות, להיות הדור הבא של מתרגלי אקהלדאנס, שיתכן שחלקם יהפכו להיות facilitators.

מה בהכשרה? ובנימה אישית יותר...

התנועות הן כלי לתורת הדרך הרביעית המתמקדות בקשב, מודעות, אינטגרציה וחמלה. אני אשתמש בהן, כמו גם בכלים אחרים מ-TA, עבודה אנרגטית, ותרגילים סוּפיים, כדי להתחיל את המשימה הבלתי אפשרית של עזרה למחפשות כנות שרוצות לשרת אחרים/ות, לרכוש את היכולת להחזיק מרחב עם חמלה וכוונה, ובסופו של דבר לתקשר רבדים עמוקים יותר של עצמן לקבוצה או לאינדיבידואל.

אקאש העבירה שעות אינטנסיביות רבות בניסיון זה, ניסתה שיטה אחר שיטה, נתנה ונתנה והראתה והראתה. אני עדיין לא יודעת למה היא לא ויתרה איתנו. ובכן, אני מתחילה להבין. התחלתי במסע הבלתי אפשרי שלי כאן בוידבי אקהלדאנס, ואמשיך בכך גם בפורטוגל וגם בישראל.

"לצלול לעומק כדי לשרת טוב יותר"

דרישות קדם לתוכנית:

  1. השתתפות בריטריט של ה-5 ימים. קרול תשתמש בריטריט זה כדי להתחיל את ההכשרה.
  2. ראיון אישי עם קרול לפני הריטריט. בטלפון, וואטסאפ, או בכל תצורה אחרת.
  3. רצון כנה לשנות את עצמך, ותוך כדי כך להרוויח נסיון שיתכן שיביא תועלת לאחרים.
  4. הבנה שהכשרה זו לא תספק תעודה או רשיון ללמד. היא כן תתחיל תהליך בו שישמש לקבוע האם ומתי תהיי/ה מוכנ/ה לשתף, ובאיזו צורה.

פרטים:

במועד ההרשמה לריטריט של ה-5 ימים, יש לסמן וי בתיבה "ברצוני להשתתף ביומיים של ההכשרה המורחבת". אנו נקשר אותך עם קרול לקביעת מועד לראיון האישי.

! יש לזכור כי השתתפות בריטריט המורחב מותנית בדרישות הקדם שפורטו לעיל. רק לאחר סיום הראיון האישי עם קרול תוכל/י לדעת בוודאות לגבי השתתפותך בהכשרה המורחבת ולעשות את תוכניותיך בהתאם.

מיקום: קיבוץ תובל, בדיוק באותו מיקום של הריטריט. ההכשרה המורחבת מתחילה עם סיום הריטריט.
מחירים: תוספת של ₪970 על הריטריט, הכוללת את מחיר ההנחייה והאוכל. לכך יש להוסיף את מחיר הלינה לפי אותם מחירים של הריטריט.

עלויות לינה לאדם ללילה (בנוסף למחיר הריטריט)

  • לינה בחדר משותף (2 בחדר) – 220 לאדם ללילה.
  • לינה בחדר פרטי – 440 לאדם ללילה.
  • לינה באולם משותף על מזרון – 80 לאדם ללילה (מספר מוגבל – כולל מזרון וכרית, מקלחות משותפות).
  • לינה באוהל משלך – 40 לאדם ללילה (מקלחות משותפות, מספר מזרונים מוגבל). 

לשאלות ובירורים אחרים, נשמח אם תפנו אלינו

חוה: hava@4th-way.com, טלפון / וואצאפ: 054-4875985
רעיה: wayapenguin@gmail.com, וואצאפ: 058-4142857